MINIMALIZM, KONSTRUKCJA, STRUKTURA – koncepcja w procesie twórczym.

14.06 – 02.08.2018.

Wystawa ,,Minimalizm, Konstrukcja, Struktura – koncepcja w procesie twórczym’’, prezentuje twórczość Anity Owsiannej i Sylwii Żółkiewskiej – artystek bardzo świadomie operujących wybranymi środkami plastycznymi – poruszających się w nurcie prostych form minimalizmu, monochromatyzmu, jak i silnego przekazu znaku, strukturalności i konstrukcji. Dobór środków w sposób nierozerwalny łączy się z samą koncepcją, filozofią i dynamiką życia twórczyń, tworzących własny kod wizualny, charakterystyczny i spójny zarówno w płaszczyźnie formy jak i treści. Minimalizm w sztukach wizualnych jest nurtem przeciwstawnym wobec kierunków charakteryzujących się bogactwem form i środków ekspresji. Elementy charakterystyczne dla minimalizmu to oszczędna stylistyka, stonowane kolory, często w gamie szarości, czerni czy bieli, jedynie z akcentami innych barw, uciekanie od dekoracyjności i figuratywności, eliminacja skojarzeń dzieł z rzeczywistością.

Click & Share the Love

Tymczasowa - ta nazwa została wybrana nieprzypadkowo. Zgodnie z przesłaniem, nasza galeria miała za zadanie tymczasowo umilić czas pasjonatom sztuki. Tymczasem - czas się pożegnać.
W związku z zapotrzebowaniem na przestrzeń, która do tej pory udostępniona była galerii, sztukę w tym miejscu obejrzeć można było wyłącznie do 30 listopada.
Ogromnie dziękujemy artystom, którzy wystawili swoje prace w Tymczasowej i tym samym uświetnili to miejsce.
Podziękowania pragniemy złożyć także kurator Joannie Pongowskiej, która swoja wiedzą, doświadczeniem i doskonałym doborem artystów sprawiła, że to miejsce zaistniało na kulturalnej mapie Warszawy.

Jeżeli chcielibyście w przestrzeni zajmowanej dotychczas przez galerię zorganizować event lub inne wydarzenie, zapraszamy do kontaktu pod events@businessgarden.pl