EKSPRESJA, KOLOR, FORMA – zapis myśli i emocji.

12.04.-31.05.2018

Wystawa prezentuje twórczość Agnieszki Zawiszy i Agaty Czeremuszkin-Chrut – artystek działających w ekspresyjnej formie i materii koloru. Poruszających się w zbliżonej płaszczyźnie warsztatowej, zgłębiających za to odmienne tematy, czasem styczne, ale z zupełnie innych perspektyw. Dla Agnieszki Zawiszy ważniejsza jest przestrzeń, pejzaż, natura, a człowiek jest albo śladowy, albo stoi poza kadrem, a my patrzymy jego oczami, czyli oczami, wrażliwością i pełnym emocji sercem artystki na otaczający nas świat, zatrzymane ulotne, ważne kadry z podróży życia. U Agaty Czeremuszkin – Chrut warsztat to też totalna ekspresja i formy, i koloru, oparta w dużej mierze na kontraście stosowanych rozwiązań. Przeciwstawiają się sobie jednolita kolorystycznie plama i szkicowa, wibrująca, mocno zaznaczona, wielokolorowa, oplatająca, żywa forma linearna, skontrastowana z jednolitymi, wyciszonymi płaszczyznami.

Click & Share the Love

Tymczasowa - ta nazwa została wybrana nieprzypadkowo. Zgodnie z przesłaniem, nasza galeria miała za zadanie tymczasowo umilić czas pasjonatom sztuki. Tymczasem - czas się pożegnać.
W związku z zapotrzebowaniem na przestrzeń, która do tej pory udostępniona była galerii, sztukę w tym miejscu obejrzeć można było wyłącznie do 30 listopada.
Ogromnie dziękujemy artystom, którzy wystawili swoje prace w Tymczasowej i tym samym uświetnili to miejsce.
Podziękowania pragniemy złożyć także kurator Joannie Pongowskiej, która swoja wiedzą, doświadczeniem i doskonałym doborem artystów sprawiła, że to miejsce zaistniało na kulturalnej mapie Warszawy.

Jeżeli chcielibyście w przestrzeni zajmowanej dotychczas przez galerię zorganizować event lub inne wydarzenie, zapraszamy do kontaktu pod events@businessgarden.pl