ABSTRAKCJA inspirowana NATURĄ

08.02.-29.03.2018

Wystawa ABSTRAKCJA inspirowana NATURĄ prezentuje twórczość Magdy Fokt i Joanny Pongowskiej artystek czerpiących inspirację z wszechobecnych w naszym życiu – choć coraz mniej postrzeganych w cywilizacyjnym procesie przetwarzania i zawłaszczania przez człowieka – elementów natury i jej odwiecznych procesów narodzin, życia i przemijania oraz naszego w niej miejsca. Każda z  artystek intuicyjnie zgłębia i interpretuje w abstrakcyjnej formie bliski sobie fragment rzeczywistości,  tworząc własny,  charakterystyczny język plastyczny,  zatrzymując i analizując, odbijając się w nim jak w tafli wody, pośród ukształtowanych przez zewnętrzne żywioły kamieni, czy przyglądając się zawiłej, odnawialnej konstrukcji struktur organicznych, poddawanej nieustannym procesom wewnętrznej energii życiowej. Obydwie artystki kształtują formę według dobranych przez siebie środków, poruszając się w nieodległym od siebie zakresie tematycznym. Zarazem każda jest na innym etapie drogi twórczej i każda reprezentuje osobistą wizję.

Click & Share the Love

Tymczasowa - ta nazwa została wybrana nieprzypadkowo. Zgodnie z przesłaniem, nasza galeria miała za zadanie tymczasowo umilić czas pasjonatom sztuki. Tymczasem - czas się pożegnać.
W związku z zapotrzebowaniem na przestrzeń, która do tej pory udostępniona była galerii, sztukę w tym miejscu obejrzeć można było wyłącznie do 30 listopada.
Ogromnie dziękujemy artystom, którzy wystawili swoje prace w Tymczasowej i tym samym uświetnili to miejsce.
Podziękowania pragniemy złożyć także kurator Joannie Pongowskiej, która swoja wiedzą, doświadczeniem i doskonałym doborem artystów sprawiła, że to miejsce zaistniało na kulturalnej mapie Warszawy.

Jeżeli chcielibyście w przestrzeni zajmowanej dotychczas przez galerię zorganizować event lub inne wydarzenie, zapraszamy do kontaktu pod events@businessgarden.pl