O Galerii

Galeria Sztuki Tymczasowa rozpoczęła swoją działalność na początku lutego 2018 roku.

Galeria organizuje cykliczne wystawy czasowe, prezentujące twórczość artystów sztuk wizualnych w dialogu, w obrębie danego tematu wystawy. Każda wystawa jest odrębnym projektem/konceptem tematycznym, pokazującym różne wizje i dokonania twórcze artystów, działających w zbliżonych lub określonych polach inspiracji. To nowe miejsce na artystycznej mapie Warszawy stwarza doskonałe warunki do prezentacji oraz odbioru dzieł sztuki.  Za realizację wystaw, misję i strategię artystyczną Galerii Sztuki Tymczasowa, odpowiedzialna jest kurator galerii – Joanna Pongowska.

Celem galerii jest popularyzowanie sztuki i zwrócenie uwagi na różne formy artystyczne, będące istotnym elementem zrozumienia i rozwoju kultury społeczeństwa.
Galeria Sztuki Tymczasowa znajduje się przy ulicy Żwirki i Wigury 16, na parterze budynku biurowego będącego częścią kompleksu Business Garden Warszawa. Do Galerii można bardzo łatwo dojechać komunikacją miejską lub samochodem, który można zaparkować w sąsiadującym z galerią hotelu. Galeria Sztuki Tymczasowa czynna jest od wtorku do soboty w godzinach od 13:00 do 19:00.

Tymczasowa - ta nazwa została wybrana nieprzypadkowo. Zgodnie z przesłaniem, nasza galeria miała za zadanie tymczasowo umilić czas pasjonatom sztuki. Tymczasem - czas się pożegnać.
W związku z zapotrzebowaniem na przestrzeń, która do tej pory udostępniona była galerii, sztukę w tym miejscu obejrzeć można było wyłącznie do 30 listopada.
Ogromnie dziękujemy artystom, którzy wystawili swoje prace w Tymczasowej i tym samym uświetnili to miejsce.
Podziękowania pragniemy złożyć także kurator Joannie Pongowskiej, która swoja wiedzą, doświadczeniem i doskonałym doborem artystów sprawiła, że to miejsce zaistniało na kulturalnej mapie Warszawy.

Jeżeli chcielibyście w przestrzeni zajmowanej dotychczas przez galerię zorganizować event lub inne wydarzenie, zapraszamy do kontaktu pod events@businessgarden.pl